قیمت خوراک دام در بازارهای جهانی افزایش یافت


لینک کوتاه : http://kdlfu.ir/?p=3197

قیمت خوراک دام در بازارهای جهانی افزایش یافت

قیمت خوراک دام در بازارهای جهانی افزایش یافت

امروز قیمت خوراک دام در بازارهای جهانی افزایش یافت اما قیمت گندم با کاهش همراه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) :به نقل از فارس، امروز قیمت انواع خوراک دام در بازارهای جهانی تا حدودی افزایش یافت اما قیمت گندم با کاهش قابل ملاحظه‌ای مواجه شد.

در بازارهای جهانی هر بوشل ذرت که به عنوان مهم‌ترین خوراک دام و طیور استفاده می‌شود با ۵۰ سنت افزایش به قیمت ۳۲۱٫۲۵دلار معامله شد.

امروز قیمت گندم با عنوان محصول اساسی و استراتژیک در جهان ۲٫۷۵ دلار کاهش یافت و هر بوشل از این محصول به قیمت ۴۹۲٫۷۵دلار به فروش رفت.

سایر محصولات مانند پنبه و دام زنده هم با کاهش همراه بودند.ایران یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان خوراک دام و طیور در جهان محسوب می‌‌شود و بیش از ۷۰درصد نیاز خود را از خارج تأمین می‌کند.

از آنجایی که حدود ۷۰ درصد قیمت محصولات پروتئینی بستگی به خوراک دارد هرگونه نوسان قیمت محصولاتی مانند گوشت، مرغ و محصولات لبنی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.افزایش ۴ برابری قیمت سویا و همچنین ۲ برابری ذرت در چند وقت گذشته باعث شده قیمت محصولاتی مانند گوشت و مرغ و همچنین لبنیات به رغم خودکفایی و مازاد تولید که در داخل وجود دارد اما همچنان افزایشی باشد.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی مجمع اتحادیه مجمع اتحادیه مجمع اتحادیه
تمامی حقوق متعلق به اتحادیه شرکت های تعاونی کشاورزی گاوداران و دامداران صنعتی خراسان رضوی