کشاورزان از قیمت گندم و کلزا ناراضی هستند.


لینک کوتاه : http://kdlfu.ir/?p=6861

کشاورزان از قیمت گندم و کلزا ناراضی هستند.

رئیس مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور گفت: کشاورزان از قیمت گندم و کلزا ناراضی هستند.

سید محمد هاشمی در گفتگو با دهقان نیوز با اشاره به اعلام قیمت خرید تضمینی گندم و کلزا در ماههای گذشته گفت: کشاورزان از این قیمت ها ناراضی هستند زیرا قیمت خرید تضمینی اعلام شده با هزینه های تولید همخوانی ندارد و بسیار کم است و کشاورز متضرر خواهد شد.

وی با ابراز نگرانی از اینکه ممکن است گندم تولید شده از سوی برخی برای تعلیف دام در بازار آزاد خریداری گردد گفت: قیمت گندم معمولی با ناخالصی ها در حال حاضر ارزشش بیش از قیمت تضمینی چند ماه آینده است و ممکن است به خارج از سیستم دولتی به فروش برسد. همچنین با توجه به قیمت بالای علوفه دام، این احتمال وجود دارد که بصورت سبزه به دامداران فروخته شود.

🔸وی گفت: تورم قیمتها از زمان اعلام قیمت تضمینی گندم و کلزا تاکنون سیر صعودی داشته و بسیار نگران کننده است.
عضو هیئت رئیسه بنیاد ملی گندمکاران کشور تاکید کرد: شورای قیمت گذاری قبل از هر گونه اتفاقی سریعا نسبت به تعدیل قیمت تضمینی واقعی گندم و قبل از چگونگی تحویل محصول به دولت اقدام کند تا شاهد آشفتگی بازار نباشیم و از حضور واسطه ها و دلالان جلوگیری شود و با رفع دغدغه کشاورزان و ایجاد انگیزه برای کشاورزان، امنیت غذایی در کشور محقق گردد.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی مجمع اتحادیه مجمع اتحادیه مجمع اتحادیه
تمامی حقوق متعلق به اتحادیه شرکت های تعاونی کشاورزی گاوداران و دامداران صنعتی خراسان رضوی