۹۸ درصد داروهای دام و طیور در کشور تولید می شود


لینک کوتاه : http://kdlfu.ir/?p=3049

۹۸ درصد داروهای دام و طیور در کشور تولید می شود

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور:

۹۸ درصد داروهای دام و طیور در کشور تولید می شود

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور گفت: ۹۸ درصد داروهای دام و طیور، ۹۵ درصد واکسن های مورد استفاده صنعت دام و ۴۰ درصد طیور در کشور تولید می شود.

به نقل از ایرنا، قاسم رضاییان زاده روز سه شنبه در آیین افتتاحیهنمایشگاه بین المللی صنعت دام، طیور، دامپزشکی و آبزیان با بیان این که با سیاست و همت در بخش تولید می توان به پایداری در تولید کمک کرد، افزود: اصفهان در بخش آمایش سرزمین و تامین غذا نقش آفرینی می کند.

وی ادامه داد: با توجه به مطالعات اقتصادی، اجتماعی و اقلیمی محققان در دهه های آینده تا سال ۲۰۵۰ اصلی ترین مشکل تمام جهان تامین غذاست و به گونه ای شرایط پیش می رود که تمام جنگ ها بر سر تامین غذا خواهد بود.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی ادامه داد: بحث تامین غذا مساله مهمی است که باید جدی تر به آن پرداخته شود و اقدامات در جهت مدیریت شرایط آتی صورت بگیرد.

وی با اشاره به فعالیت های سازمان دامپزشکی و حمایت از تولید اضافه کرد: مهم ترین مقوله ای که دامپزشکی به صورت روشن و شفاف در بحث تولید دارد بروز و شایع شدن بیماری ها و نقش در پیشگیری و کنترل و ورود این بیماری ها و نیز مبارزه با آن است.

رضاییان زاده بیان کرد: بیماری آنفلوآنزا تاکنون به اصفهان آسیب های جدی وارد کرد همچنین بیماری تب برفکی را در سال های ۹۰، ۹۴ و ۹۵ در استان شاهد بودیم که نبود این بیماری ها می تواند به تولید کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: ما با عمده فعالیت های علمی در سازمان با حضور و هماهنگی سازمان های بهداشتی بین المللی و سیاست های ملی و بین المللی این مسائل را رصد و هوشمندانه و به طور کامل علمی در جهت کنترل این بیماری ها در استان ها تلاش می کنیم.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: در سال رونق تولید تشدید و دقت بیشتر فعالیت ها و حمایت از تولید دام و طیور بالاترین رسالتی است که سازمان دامپزشکی کشور دنبال می کند.

وی بیان کرد: دامپزشکی از تولید در بخش خدمات، تولید دام و طیور و آبزیان و فرآورده های خام پروتئینی حمایت می کند، به هر تولیدی و با هر کیفیتی که در جهت خدمات اقدام کند اجازه لازم را نمی دهیم بلکه باید استانداردها و کیفیت لازم را داشته تا در آن راستا کمک کنیم.

رضاییان زاده ادامه داد: در راستای حمایت از تولید داخل با توجه به شرایط یکسال گذشته تامین بسیاری اقلام مواد اولیه با مشکل مواجه بوده که راه گریز و حذف وابستگی بسیار وجود دارد.

وی تصریح کرد: سازمان دامپزشکی در کنار صنایعی که سازمان صمت از آن حمایت می کند از جمله دستورالعمل های جدید و تولید تحت لیسانس داروهای دامپزشکی را در زمینه امکان رونق در بخش ها تولیدی فراهم کرده که در سال جاری بر عملیاتی شدن چنین دستورالعمل ها در راستای رونق تولید پافشاری کرده است.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور ابراز امیدواری کرد روزی برسد که با تولید یک سری اقلام اولیه از واردات جلوگیری شود همچنین باید شرکت های دانش بنیان در حوزه تامین غذا و بهره وری و راندمان تولید در بخش های مختلف ایجاد شود.

گفتنی است، هفدهمین نمایشگاه بین ‌المللی صنعت دام، طیور، دامپزشکی و آبزیان از ۲۷ فروردین تا ۳۰ فروردین در محل دائمی برگزاری نمایشگاه های بین المللی اصفهان گشایش یافت.

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی چهاردهمین نمایشگاه بین المللی مجمع اتحادیه مجمع اتحادیه مجمع اتحادیه
تمامی حقوق متعلق به اتحادیه شرکت های تعاونی کشاورزی گاوداران و دامداران صنعتی خراسان رضوی